Nowa wyszukiwarka lokali wegetariańskich – vegetime.pl

Wyszukiwarka lokali wegetariańskich
Wyszukiwarka lokali wegetariańskich

Chciałbym przedstawić Wam nowy portal na kulinarnej mapie Warszawy: znajdzlunch.pl. Jest to wyszukiwarka restauracji oferujących kuchnią roślinną na terenie Warszawy.

Wyszukiwarka lokali wegetariańskich

Pomysł na portal powstał jak to zwykle bywa z potrzeby. Wybraliśmy się ze znajomymi na miasto mając ochotę zjeść coś bezmięsnego. Niestety krążąc po centrum Warszawy nie mogliśmy znaleźć nic ciekawego, a na przeczesywanie internetu nie mieliśmy czasu (głód już nam srogo dokuczał :). Wtedy wpadliśmy na pomysł stworzenia portalu za pomocą którego w prosty sposób dałoby się znaleźć pobliskie restauracje serwujące dania wegetariańskie i wegańskie. Po kilku miesiącach taki projekt powstał :).

Obecnie w bazie mamy prawie setkę restauracji podających dania bezmięsne. Restauracje wegańskie i wegetariańskie dodawane są przez naszego administratora za darmo. Do bazy dodajemy również lokale, które podają dania mięsne, ale w swej ofercie mają też ciekawe dania wegetariańskie. Każda restauracja może się do nas zgłosić i jeśli faktycznie oferta dla wegetarian będzie sensowna z chęcią nawiążemy współpracę.

Na stronie można przeglądać restauracje znajdujące się w danej dzielnicy. Można także je wyszukać wpisując adres, bądź typ kuchni jaki nas interesuje. Strona zawiera również mapę Warszawy z naniesionymi punktami symbolizującymi restauracje. Profil każdego lokalu zawiera dane teleadresowe, mapkę dojazdu, krótki opis lokalu, przykłady serwowanych dań, oraz dodatkowe informacje takie jak dostępność alkoholi, przyjazność zwierzętom, darmowe wifi, czy rodzaj serwowanej kuchni: od kuchni polskiej, przez wegańskie pizze w Warszawie, po kawiarenki i wegańskie lodziarnie.

Restauracje i rzemieślnicy wytwarzający wegańskie przysmaki chętnie z nami współpracują. Często organizujemy na naszym fanpejdżu na portalu Facebook konkursy, w których można wygrać np. darmową wegetariańską kolację, czy produkty spożywcze.

W planach mamy rozszerzenie naszej działalności na kolejne miasta Polski: najpierw Poznań, potem Kraków, Łódź i inne. Strona ruszyła na początku lipca, a stoi za nią para lubiących dobrze zjeść na mieście.