Dlaczego uwielbiamy amerykańskie jedzenie?

Cechy kuchni amerykańskiej

Kuchnia amerykańska wraz z amerykańskim stylem jedzenia nie zostały spopularyzowane praktycznie na całym świecie, stając się jednocześnie ikonami współczesnej popkultury za sprawą takich przysmaków jak hamburgery, hot-dogi czy frytki. W istocie, Stany Zjednoczone kojarzone są przede wszystkim z produktami typu fast-food, które obecnie możemy znaleźć praktycznie wszędzie. Amerykańskie specjały uchodzą w większości za wysokokaloryczne i niezbyt zdrowe, jednak wiele osób nie zachwyca się ich walorami smakowymi.

Nie tylko fast-foody

Na dania kuchni amerykańskiej składają się przede wszystkim produkty mięsne, w szczególności wołowina. W Polsce wśród lokali gastronomicznych, które trudnią się w przyrządzaniu amerykańskich specjałów, znaleźć możemy przede wszystkim miejsca serwujące klasyczne hamburgery. Nie są to dania rodem z barów szybkiej obsługi, lecz przysmaki skomponowane na bazie wysokiej jakości mięsa wołowego i rozmaitych dodatków, takich jak bekon, ser i warzywa. Oprócz burgerów w wielu miejscach znajdziemy także lokale typu steak house, specjalizujące się w przygotowywaniu steków, między innymi z polędwicy wołowej, antrykotu czy rostbefu. Dobrej jakości stek wiążę się najczęściej z kosztem powyżej 50 złotych, jednak koneserzy są gotowi tyle zapłacić. Innymi mięsnymi specjałami są grillowane żeberka, a także grillowany łosoś czy krewetki smażone w maśle czosnkowym. W menu niektórych amerykańskich restauracji możemy znaleźć także dania teksańskie, będące połączeniem kuchni amerykańskiej oraz meksykańskiej, oferujące takie potrawy jak tortilla, nachos czy fajita.

Słodycze

Amerykanie lubują się w rozmaitych słodkościach, dlatego też na amerykańską kuchnię składają się także rozmaite desery, wśród których możemy znaleźć między innymi popularne pancakes, czyli grubszą wersję naleśników, które są najczęściej serwowane z syropem klonowym, a także apple pie, czyli tartę z jabłkami, czekoladowe ciasto zwane brownie, nowojorski sernik sporządzony na spodzie z herbatników z dodatkiem polewy, muffiny czy choćby gorącą czekoladę, serwowaną z lodami i z karmelem. Ze względu na mnogość słodkich przysmaków i deserów, amerykańskie specjały są uwielbiane w szczególności przez prawdziwych łasuchów i miłośników słodyczy.

Polecamy: https://znajdzlunch.pl/Warszawa/srodmiescie/tani-lunch